Type and press Enter.

Home sweet home

Zebrałam w jedno miejsce zdjęcia z inspiracjami, które zapisuje na komputerze. Za ich pomocą jestem wstanie się na cokolwiek zdecydować i mam możliwość skomponowania wnętrz spójnych ze sobą. Znudziły mnie proste skandynawskie formy i białe wnętrza, obecnie jestem zakochana w stylu francuskim, który jest połączeniem lekkiego eleganckiego stylu ze współczesnością.

To luz i elegancja w jednym. Od zawsze tkwi we mnie zamiłowanie do minimalistycznych wnętrz i eleganckich wręcz fikuśnych dodatków. Nurt ten wymaga dużego zmysłu aranżacyjnego, który pozwala w niezwykle subtelny sposób połączyć dwa odległe światy. To właśnie nadaje wnętrzu charakteru i elegancji.

Duża otwarta przestrzeń, sztukaterie i monochromatyczne barwy. Najbardziej przemawia do mnie to, że właśnie w tym stylu baza zawsze pozostaje ta sama. A co z dodatkami? Na pierwszy plan tego niezwykle stylowego tła, wkraczają proste meble zestawione z antykami, sztuką i elementami vintage.czerni, sztukaterii i złotych akcentach. Nie wszystkie zdjęcia opisują styl francuski, ale w każdym z nich jest coś, co bardzo mi się podoba.

 

Kuchnia i Jadalnia

Marzy mi się jasna klasyczna kuchnia z elementem czerni i złotą armaturą. Niestety wciąż się waham czy czarne meble to dobry pomysł, słysząc tak wiele negatywnych komentarzy na temat ciemnych mebli w kuchni. Może skończy się tylko na czarnych prostych lampach sufitowych 🙂 W jadalni planuję umieścić duży stół, do którego spokojnie może usiąść dziesięć osób. Lubię gdy przychodzą goście i można zjeść kolację przy pięknie zastawionym stole. Na pewno przy stole znajdą się krzesła z obiciem na czarnym nogach. Jak na razie stanęło na obiciu w kolorze pudrowego różu.

Salon i przedpokój

Sztukateria na ścianach dodaje wnętrzu elegancji. Podoba mi się wysoka listwa przypodłogowa pasująca do białej stolarki drzwiowej oraz ozdobna sztukateria na suficie. Do tego cienkie listwy tworzące prostokąty na ścianach pomalowane w  kolorze jasnej lub ciemnej szarości. Przy takich kolorach nie ma mowy o innych dodatkach jak marmur i złoto.

Łazienka

Sypialnia

Od jakiegoś czasu zbieram inspiracje dotyczące urządzenia sypialni z garderobą. Już mniej więcej wiem jakie kolory będą w niej dominować. Zastanawiam się jednak jaki kolor dobrać, aby urozmaicić proste, monochromatyczne barwy, a jednocześnie aby pasował do dodatków w kolorze złota. Pudrowy róż, granat czy może butelkowa zieleń? Sypiania będzie połączona z garderobą oraz wyjściem na duży taras. Garderobą będzie małe pomieszczenie ale mam nadzieję, że zmieszczę się ze wszystkimi swoimi ubraniami i dodatkami.

 

 

XO ♥ Ania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *